Jaki prezent na chrzest?

Chrzciny to jeden z wyjątkowych momentów w życiu dziecka. Najczęściej maluch nie pamięta tej chwili, ze względu na swój młody wiek, jednak jest ona uwieczniana na zdjęciach, filmach i we wspomnieniach bliskich osób zaproszonych na tę uroczystość. To okazja, w której dzieci obdarowywane są prezentami, nie tylko przez swoich rodziców chrzestnych, ale również przez pozostałych członków rodziny. Wielu zaproszonych może mieć problem z wyborem prezentu na chrzest. Takich możliwości jest jednak sporo i należy przede wszystkim pamiętać o tym, że prezent, który maluch otrzyma, może przydać się również w późniejszym wieku. 

Tradycja zawsze się obroni — prezenty, które są od lat mile widziane

Jednym z najpopularniejszych prezentów na chrzest od cioci czy babci, który najczęściej jest przekazywany, jest biżuteria. To rodzaj podarunku, który wykorzystany zostanie przez malucha dopiero w późniejszym czasie. W przypadku dziewczynek są to najczęściej kolczyki czy wisiorki. W przypadku chłopców mogą to być zegarki lub łańcuszki na szyję. Taka klasyka to pewność, że prezent będzie trafiony, bo w przyszłości dziecko na pewno z niego skorzysta. Nosząc je dziecko będzie miało już świadomość, kto obdarował je takim prezentem, a to przecież podarunek na długie lata. 

Podarunki na chrzciny — co zrobić, gdy budżet jest niewielki? 

Nie każdy prezent musi kosztować fortunę. Szczególnie wtedy, gdy do jego zakupu przystępuje dalsza rodzina. Jeśli poszukujesz prezentu na chrzciny do 100 zł, możesz postawić na zakup zabawki edukacyjnej. To forma podarunku, który przyda się maluchowi już w niedługim czasie, zajmie go na dłużej i ucieszy też rodziców. W takim budżecie możesz również postawić na zakup wyjątkowej pamiątki — książki, w której zapiszesz dedykację i życzenia i którą w przyszłości dziecko będzie mogło uzupełniać. Pamiątkowa książeczka to również świetny pomysł na dodatek do głównego prezentu. 

Co podarować dziewczynce na chrzciny?

Szeroki asortyment produktów, nie tylko zabawek, ale i akcesoriów czy biżuterii w żadnym stopniu nas nie ogranicza. Jeśli stoisz przed wyborem prezentu na chrzest dla dziewczynki, dobrym wyborem będzie zawsze wspomniana wcześniej biżuteria. To rodzaj podarunku, który dziewczynka zachowa na długie lata. Złote kolczyki, piękny wisiorek z łańcuszkiem w przyszłości ucieszy dziecko, które na zawsze zachowa sobie po Tobie pamiątkę. Oryginalnym prezentem będzie również grająca pozytywka, wykonana np. ze srebra. W wieku dziecięcym może usypiać dziewczynkę do snu, a starszym wieku sprawdzi się jako świetna pamiątka i ozdoba jej pokoju. Jeśli mocno stawiasz na pamiątki, możesz podarować dziewczynce ramkę ze zdjęciem, grawerem i dedykacją. Taki rodzaj podarunku możesz kupić zarówno, jako dodatek, jak i prezent główny z okazji chrzcin. Grawerowane elementy umożliwiają spersonalizowanie prezentu i złożenie dziecku wyjątkowych życzeń. 

Chrzest chłopca — jaki prezent wybrać?

Mogłoby się wydawać, że prezent na chrzest dla chłopca przysporzyć może gościom czy chrzestnym dużo więcej problemu. Co podarować chłopcu? Sprawdzoną formą prezentu będą oczywiście zabawki. Najlepiej jednak, aby ten rodzaj podarunku był skonsultowany z rodzicami, czy kupowany produkt faktycznie nie znajduje się już w kolekcji chłopca. Jeśli chcesz postawić właśnie na ten element, przemyśl, czy nie warto skorzystać z oferty zabawek edukacyjnych lub może zabawek o większych gabarytach, takich jak napędzane elektrycznie samochody czy rowerki. Sprawdzona zabawka, której maluch nie ma jeszcze w swojej szerokiej kolekcji to zawsze bezpieczna opcja. Świetną formą dodatku do prezentu na chrzest od matki chrzestnej lub ojca chrzestnego będzie rodzaj pamiątki, którą rodzice postawią w dziecięcym pokoju. Pamiątka z dedykacją i zdjęciem zostanie z maluchem nawet na całe życie i będzie mu przypominać o ważnych w jego życiu postaciach, jaką są rodzice chrzestni. Może być to album bądź ramka ze zdjęciami. 

Wyzwanie dla chrzestnych — jaki prezent na chrzest dla dziecka wybrać? 

Nie ma wątpliwości, że rodzice chrzestni to jedni z ważniejszych gości na przyjęciu i ceremonii chrztu. To im także najczęściej najbardziej zależy na tym, aby prezent dla dziecka był trafiony, przemyślany i wieloletni. Oczywiście jedną z popularniejszych form jest obecnie prezent w postaci pieniędzy, co jest również wygodnym rozwiązaniem. Warto jednak postawić na coś, co pozostanie w pamięci dziecka na długo po chrzcie. Prezent na chrzest od chrzestnych może przybierać różne formy, a jedną z nich może być rowerek, na którym w niedługim czasie maluch zacznie się uczyć, poruszać i próbować swoich sił w jeździe. Niewielki pojazd to prezent, który zostanie z dzieckiem na dłużej, może nawet do czasów szkolnych. Jeśli maluch zbliża się już do roczku lub ma kilka miesięcy, te dwie okazje mogą ze sobą połączyć rodzice chrzestni. W jednym podarunku mogą ująć prezent na chrzest i roczek. W takim wypadku budżet na pewno będzie większy, a to oznacza, że prezent może okazać się jeszcze bardziej przemyślany. To również wygoda dla rodziców chrzestnych, którzy nie muszą martwić się o kolejne formy prezentu, gdy przyjdzie czas roczku.

Wyjątkowe chwile, które zostają udokumentowane nie tylko w pamięci bliskich

Skoro maluchy najczęściej nie są w stanie zapamiętać momentu Chrztu Świętego i wszystkiego, co dzieje się wokół tej uroczystości, to warto zapewnić im coś, co będzie im o tych chwilach przypominać. Korzystając z możliwości stworzenia personalizowanych pamiątek, możesz podarować zarówno chłopcu, jak i dziewczynce wyjątkową książkę, metryczkę, pamiątkę chrztu, w której zamieścisz swoje życzenia, zdjęcia z tego dnia i wypiszesz życzenia, jakimi chcesz obdarować malucha. Ciekawym wyborem są także karty do zdjęć na specjalne okazje, takie jak właśnie Chrzest Święty. Te chwile warte są uwieczniania i tworzą historię malucha, który dopiero zaczyna swoją przygodę w tym wielkim świecie. Pomóż mu się w nim odnaleźć, przypominając mu najlepsze momenty, w których bliscy zgromadzili się dla niego w jednym miejscu. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do porównania.