Kartki okolicznościowe dalej w modzie

Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy rozwój technologiczny nie był na tak zaawansowanym poziomie, jak obecnie, wiele osób wymieniało się za pomocą poczty kartkami okolicznościowymi. Wysyłaliśmy je na urodziny, imieniny, święta, a także na wiele różnorodnych okazji. Choć w dużym stopniu odeszły w zapomnienie, dziś, ze względu na charakter kartek okolicznościowych, coraz więcej osób znowu po nie sięga. Dlaczego? Ponieważ są wyjątkowe, pozwalają w subtelny sposób wyrazić uczucia, podzielić się radością i złożyć życzenia. To dużo bardziej uroczysty sposób niż tradycyjna rozmowa telefoniczna czy sms. Kartki okolicznościowe pozwalają też na budowanie więzi międzyludzkich i wywołanie radości. Dlaczego kartki okolicznościowe są tak wyjątkowe i chętnie wybierane przez wiele osób? O tym będzie nasz artykuł.

Kartki okolicznościowe - jaka jest ich historia?

Choć moda na kartki okolicznościowe na chwilę przeminęła, dziś znowu wracają one do łask. Niewiele osób wie, że ich historia sięga aż starożytnego Egiptu i Chin, kiedy to ludzie za ich pomocą wymieniali między sobą pozdrowienia. W Europie pojawiły się w XV wieku, jednak nie były dostępne dla wszystkich. Dopiero około XIX wieku stały się powszechnie dostępne, tanie i popularne. Niestety rozwój technologii sprawił, że kartki na chwilę odeszły w zapomnienie. Dziś znowu chętnie wykorzystujemy je do składania życzeń i wysyłania pozdrowień, a wszystko przez wzgląd na ich charakter. Pozwalają na sprawienie radości, oddanie szacunku drugiej osobie, a dodatkowo mogą być idealną pamiątką, co trudno jest powiedzieć o SMS-ie z życzeniami czy rozmowie telefonicznej. Kartki okolicznościowe to piękno samo w sobie, dlatego są świetnym wyborem na wiele szczególnych okazji w życiu. Za ich pomocą można podkreślić, jak ważną pozycję w naszym życiu zajmuje dana osoba i pokazać, że zawsze jest obecna w naszych myślach. Co ważne, taką kartkę można również schować do pudełka ze zdjęciami, albumami i… wrócić do nich po nawet wielu latach!

Na jakie okazje kartki okolicznościowe?

Kartki okolicznościowe to produkty, które znowu cieszą się ogromną popularnością. Są doskonałym wyborem na wiele okazji. Nie tylko na święta, ale również na urodziny czy imieniny. Wiele osób wybiera je także w celu złożenia życzeń w związku z ważnymi wydarzeniami życiowymi jak ślub, chrzest dziecka, I Komunia Św. i wiele innych. Kartki okolicznościowe chętnie wręczają sobie również zakochani na Walentynki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wręczyć je mamie na Dzień Mamy i tacie na Dzień Ojca. Wśród kartek można znaleźć także propozycje na Dzień Babci i Dziadka. Wybór jest ogromny, a kartki cieszą nawet najbardziej wymagających. To właśnie za ich pomocą możemy złożyć życzenia, które będą dodatkowo napisane odręcznie, co jeszcze bardziej ucieszy najbliższych. Takie upominki mają ogromne znaczenie w czasach, gdzie produkcja wielu rzeczy odbywa się na masową skalę, a wszystko zostało skomputeryzowane.  

Kartki okolicznościowe - kwiaty i wiele innych motywów

Poszukując doskonałych wzorów kartek, wiele osób stawia na kartki okolicznościowe w kwiaty. Są bez wątpienia niezwykle piękne, a wszystko przez delikatność wzorów i niebanalną kolorystykę. Kwiaty kojarzą się z naturą, naturalnym pięknem i słońcem. Wyjątkowo zdobią kartki i sprawiają, że ma ona niezwykle dekoracyjny wymiar. Za pomocą kwiatów można wyrazić także swoje uczucia, a kartka, która zawiera motywy kwiatowe, pasuje nie tylko do kobiet. Wśród innych motywów spotykanych na kartkach znajdują się te kojarzone ze specjalnymi okazjami. To Mikołaje i renifery na święta Bożego Narodzenia oraz jajka i króliczki na Wielkanoc. Każda kartka okolicznościowa pozwala na jej dopasowanie do poszczególnych uroczystości. Na ślub będą to zawsze kartki opatrzone w obrączki, Młodą Parę czy gołębie. Na chrzest będzie to wizerunek gołąbka czy dziecka. Kartki okolicznościowe to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych podarunków, które przez lata będą przywoływać wspomnienia. 

Dlaczego warto wybierać kartki okolicznościowe?

Kartki okolicznościowe, tak jak inne personalizowane prezenty, pozwalają na wyrażenie uczuć do drugiej osoby. Powrót do tradycji ma ogromne znaczenie, a wszystko przez niezwykle sentymentalny wymiar tak składanego podarunku. Dołączając kartkę okolicznościową do prezentu czy wysyłając ją pocztą, można sprawić niezwykłą radość drugiej osobie. Taka kartka potrafi dużo powiedzieć. W końcu w jej zakup, napisanie życzeń i wysłanie trzeba włożyć trochę wysiłku. Choć e-maile i SMS-y wypierają kartki okolicznościowe, coraz więcej ludzi do nich wraca, a wszystko przez ich niebanalny i oryginalny charakter. Świetnie jest wyróżnić się z tłumu i wrócić do starych tradycji wysyłania i obdarowywania drugiej osoby pięknymi kartkami okolicznościowymi. Warto wiedzieć, że popularność kartek znowu rośnie, a kartki na specjalne okazje również są niezwykle rozchwytywane i chętnie wręczane dzieciom oraz dorosłym. U każdego wywołają również tak pożądany uśmiech na twarzy!

Piękno i trwałość kartek okolicznościowych

Po długim czasie zachłyśnięcia się elektroniką coraz więcej z nas stawia na to, co trwałe i piękne. To właśnie kartka okolicznościowa może świetnie prezentować się na komodzie i zdobić mieszkanie. Po latach przypomni o ważnych wydarzeniach i ofiarodawcy oraz sprawi, że powrócą wspomnienia. Zauważalna jest chęć powrotu do tego, co nieulotne. Wiele osób kupuje więc nie tylko kartki okolicznościowe, ale również metryczki dla dzieci czy specjalne karty do zdjęć. Wszystko po to, aby zachować wspomnienia na dłużej, a papier jest idealnym nośnikiem, dużo lepszym niż elektroniczne gadżety. To dar od serca, który daje możliwość samodzielnego wyrażenia uczuć, nie tylko miłości, ale także przyjaźni, sympatii czy troski. Warto przekonać się o sile kartek okolicznościowych wysyłając je swoim najbliższym np. na urodziny czy z okazji świąt. Można mieć pewność, że zaskoczą niejedną osobę powrotem do tak pięknej tradycji składania życzeń w formie papierowej. Może więc czas na wysłanie komuś bliskiemu wyjątkowej kartki okolicznościowej?  

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do porównania.