W co ubrać dzieci na sesję fotograficzną?

Zwykło się mówić, że dzieci rosną jak na drożdżach. Każdy dzień zbliża ich do dorosłości i bycia niezależnym. Dlatego nic dziwnego, że wielu rodziców, chcąc zachować jak najwięcej bezcennych wspomnień z okresu dzieciństwa ich pociechy, decyduje się na przygotowanie profesjonalnej sesji. To właśnie z jej pomocą mają okazję uwiecznić każdy etap rozwoju ich dziecka, równocześnie tworząc rodzinną pamiątkę na długie lata. Przygotowując się do takiej sesji, kluczową rolę odgrywają nie tylko dekoracje oraz tło, ale przede wszystkim stylizacje dziecięce, które bardzo często decydują o wyjątkowości finalnego zdjęcia. W poniższym artykule podpowiemy, w co ubrać dziecko na sesję zdjęciową, a dokładnie, o czym należy pamiętać, przygotowując się do niej. Ponadto zdradzimy, jak ogromne znaczenie odgrywa sama stylizacja oraz jej kolorystyka.

O czym pamiętać, ubierając dziecko na sesję zdjęciową?

Zanim opowiemy, w co ubrać dziecko na sesję zdjęciową, musimy wspomnieć o kilku podstawowych zasadach, które pozwalają rodzicom na stworzenie ponadczasowej pamiątki z dbałością o wygodę ich pociechy. Najważniejsze, aby podczas sesji zdjęciowej dziecko czuło się w pełni komfortowo. Z tego względu tak istotną rolę odgrywa stylizacja. Decydując się na bardziej eleganckie elementy garderoby, możemy się spodziewać, że wykonane zdjęcia nie będą spełniać naszych oczekiwań, gdyż dziecko będzie odczuwać zarówno fizyczny, jak i psychiczny dyskomfort. Oprócz tego warto zastanowić się nad motywem oraz kolorem przewodnim sesji zdjęciowej. Zdjęcia mogą nie tylko uwieczniać pierwszy rok życia dziecka, ale także stanowić prezent dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty, Wielkanocy lub Świąt Bożego Narodzenia.

Aby nieco urozmaicić sesję, można zadbać również o obecność różnorodnych dodatków, zaczynając od elementów stylizacji, takich jak opaski, spinki, kokardki do włosów, muszka, szelki do spodni, kończąc na tematycznych kartach do zdjęć. W zależności od przeznaczenia fotografii możesz postawić na karty do zdjęć na specjalne okazje, na pierwszy rok życia dziecka czy dla maluchów.

Dziecięce stylizacje na sesję fotograficzną a neutralność kolorów

Podczas profesjonalnej sesji pierwszoplanową rolę odgrywa Twoje dziecko — jego uśmiech, spojrzenie i szeroko pojęta mowa ciała. W takim wypadku warto zadbać nie tylko o to, aby jego stylizacja była wygodna, ale przede wszystkim stonowana. Zrezygnuj z codziennej odzieży opatrzonej bohaterami z bajek bądź wyróżniającej się ekstrawaganckimi wzorami, bo mogą one odwrócić uwagę od Twojej pociechy. Zamiast tego postaw na gładkie, jednolite kolorystyczne ubranka. W przypadku dziewczynki może przeważać zarówno róż, jak i modne w ostatnim sezonie odcienie brązu. W przypadku chłopca natomiast, pomimo że pole manewru wydaje się dość wąskie, bez wątpienia świetnie sprawdzą się różnorodne odcienie koloru niebieskiego — błękit czy granat, a nawet szarości czy wcześniej wymieniony brąz, który jest nie tylko modny, ale także neutralny.

W co ubrać dziecko na sesję zdjęciową? Propozycje stylizacji

Wielu rodziców zastanawia się, w co ubrać dziecko na sesję zdjęciową. Wbrew pozorom pomysłów może być naprawdę wiele, jednak, aby uzyskane efekty okazały się zadowalające, warto zadbać o nawet najdrobniejsze szczegóły, a dokładnie wcześniej wspomnianą kolorystykę. Chcąc przygotować się do sesji dziewczynki, najlepiej sięgnąć po sukienkę, która jest nie tylko ponadczasowa, ale fantastycznie będzie się prezentować na zdjęciach niezależnie czy były one wykonane w okresie jesienno-zimowym, czy wiosenno-letnim. W rzeczywistości wystarczy dopasować do niej oraz do pory roku odpowiednie dodatki. Wykorzystując karty do zdjęć, warto również dopasować stylizację do kolorystyki, w jakiej zostały one utrzymane. Karta Mój pierwszy rok życia — Mała Księżniczka świetnie będzie prezentować się na tle jasnych odcieni różu, ale także fioletu. Jeśli jednak preferujesz neutralne dodatki, postaw na kartę Mój pierwszy rok życia — Wiosna, która fenomenalnie komponuje się z większością zwiewnych stylizacji w żółtych kolorach.

W przypadku sesji chłopca najlepiej zdają egzamin stylizacje łączące koszulę ze spodenkami, podkreślone za pomocą paska bądź wcześniej wspomnianej muszki. Za ponadczasowe połączenie uchodzi zestaw koszuli w błękitnym odcieniu, brązowych spodni oraz czerwonej muszki. Genialnie będą one wyglądać z większością kart do zdjęć, w których przeważa kolor czerwony, niebieski, brązowy, a niekiedy ciemnopomarańczowy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do porównania.