Domowa sesja dla małego dziecka - o jakie rzeczy należy zadbać?

Od czego zacząć domową sesję malucha?

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić sesję zdjęciową dziecku w domu, w pierwszej kolejności należy ustalić poszczególne kroki dotyczące jej organizacji. Przede wszystkim warto zastanowić się, czy do wykonania domowej sesji niezbędne jest zarezerwowanie fotografa. Jeśli uważasz bądź uważacie, że jesteście w stanie samodzielnie wykonać zdjęcia, to już jedno pole z listy zostało odhaczone. Wystarczy, że zadbacie o odpowiedni sprzęt oraz oświetlenie. W innym wypadku warto zadzwonić do profesjonalisty i ustalić z nim konkretny termin. Następnie zaplanuj kolorystykę oraz tematykę sesji zdjęciowej. Do zdjęć można wykorzystać zarówno domowe otoczenie, dzięki czemu zdjęcia będą w pełni naturalne, jak i pokusić się o tło przy użyciu wielkoformatowych plakatów w jednolitych kolorach, a nawet dziecięcy kocyków. Po ustaleniu kolorystyki nadszedł czas, aby przygotować malucha.

Jak przygotować małe dziecko do sesji?

Kolejnym etapem, który zbliża do wykonania przepięknych zdjęć, jest przygotowanie malucha. Przede wszystkim pora sesji powinna być w pełni dopasowana do jego samopoczucia oraz ogólnej kondycji. Należy zadbać o to, aby dziecko było wypoczęte, najedzone i zrelaksowane. Najlepiej, by sesja została wykonana krótko po jego drzemce. Wtedy możesz mieć pewność, że dziecko nie będzie płakać czy marudzić. W przypadku sesji noworodkowej można nawet wykorzystać czas, gdy maluch śpi, tym samym uzyskując naprawdę urocze i wywołujące łzy szczęścia fotografie. Pamiętaj jednak, że zdjęcia wykonywane po ciemku lub w ostrym świetle z pewnością nie oddadzą upragnionego efektu. Ponadto zadbaj o odpowiedni dobór stylizacji. Najlepiej, aby subtelnie komponowały się one z wybranym tłem oraz drobnymi detalami, które dopełniają zdjęcie, nadając mu odpowiedniego charakteru. Przed sesją skompletuj ok. 3 zestawy ubranek, dzięki temu fotografie nie będą monotonne i będą mogły służyć nie tylko jako pamiątką, ale także upominek z okazji ważnych wydarzeń, jak pierwsze urodziny, czy Dzień Babci i Dziadka.

Jak zrobić sesję zdjęciową dziecku w domu, aby stworzyć wyjątkową pamiątkę na lata?

Jak zrobić sesję zdjęciową dziecku w domu, aby już od pierwszego ujęcia stała się ona bezcenną pamiątką na lata? Przydadzą się tematyczne karty do zdjęć. Sklep internetowy Madlenka Cards oferuje karty do zdjęć od urodzenia do pierwszego roku życia, karty do zdjęć na specjalne okazje np. zestaw 8 kart na Dzień Mamy i Taty, Dzień Chrztu Świętego czy zestaw 32 kart wiosennych, karty do zdjęć dla bliźniaków oraz dla malucha. Wszystkie wyróżniają się estetyką wykonania. Dostępne w stonowanych odcieniach, różniące się między sobą stylistyką, w jakiej zostały utrzymane, sprawią, że każda z fotografii pozwoli uwiecznić ulotne chwile Twojego maleństwa.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do porównania.