Sesja noworodkowa w domu - jak ją zrobić?

Przyjście na świat dziecka to ogromna radość i… niemała rewolucja. Niestety pierwsze dni i miesiące życia malucha mijają tak szybko, że dziecko wprost rośnie w oczach. Aby uwiecznić te wyjątkowe chwile z maluszkiem, wielu rodziców decyduje się na sesje niemowlaka. To właśnie one pozwalają zachować w pamięci wygląd dziecka, które zmienia się tak szybko. Taką sesję można wykonać w domu, jednak konieczne jest odpowiednie przygotowanie, aby zdjęcia miały odpowiedni klimat, a maluch czuł się spokojnie oraz komfortowo. Tylko wtedy sesja noworodkowa w domu zakończy się powodzeniem. Jak wykonać odpowiednią sesję niemowlaka?  

Sesja niemowlęca - jakie warunki należy zapewnić?

Sesja niemowlęca to ogromne wyzwanie, zarówno dla rodziców, jak i dziecka oraz fotografa. Wiąże się z wieloma przygotowaniami, jednak najważniejsze jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa dziecku. Maluch powinien być wyspany, najedzony i odpowiednio ubrany. W pomieszczeniu powinno być ciepło, gdyż chłód może denerwować dziecko i wywoływać u niego dyskomfort. Pamiętajmy także o ciszy, gdyż nadmierny hałas może stresować dziecko i sprawiać, że będzie wyjątkowo niespokojne. Podczas sesji niemowlaka w domu wyłączmy też lampę błyskową, która nadmiernie drażni dzieci. Ponadto wszystkie używane rekwizyty powinny być czyste i w pełni bezpieczne. 

Sesja z niemowlakiem - jak układać dziecko?

Podczas sesji z niemowlakiem ogromnie ważne jest, aby odpowiednio układać dziecko. Nie powinno się dopuszczać do ryzykownych i niebezpiecznych pozycji. Ciało malucha jest niezwykle delikatne. Nie powinno się robić nic na siłę, aby nie dopuścić do sytuacji, w której dziecku stanie się krzywda. Sesja noworodkowa w domu to doskonała okazja do zrobienia zdjęć dziecku w pozycji embrionalnej. Maluchy ze względu na to, że przez wiele miesięcy przebywały w brzuchu mamy właśnie w takiej pozycji, chętnie samodzielnie układają się w taki sposób. Kiedy dziecko jest starsze, można położyć je na brzuszku z rączkami pod brodą. Pamiętajmy, że maluchy praktycznie w każdej pozycji wyglądają wyjątkowo dobrze, a wszystko przez wzgląd na to, że większość czasu chętnie przesypiają, dlatego można mieć pewność, że sesja niemowlęca w domu będzie niezwykle udana i przebiegnie w spokojnej, rodzinnej atmosferze.

Sesja niemowlęca - jak ją wykonać?

Sesja niemowlęca może zostać wykonana w domu samodzielnie lub przy pomocy profesjonalnego fotografa. W przypadku samodzielnej sesji warto mieć zawsze kogoś do pomocy przy dziecku. Na sesję należy przygotować odpowiednie ubranka, ozdobne czapeczki oraz gadżety, np. wełniane kocyki, zabawki dla maluszków. Towarzyszyć nam mogą też drewniane mini łóżeczka czy ławeczki, jednak należy zachować szczególną ostrożność podczas ich użytkowania. W trakcie sesji można wykorzystać także kwiaty, zabawki i wiele innych akcesoriów, nawiązujących na przykład do pory roku, czy też konkretnego wydarzenia. Dzięki nim zdjęcia mogą wyjść naprawdę świetne. Pamiętajmy również o odpowiednim świetle - najlepiej odsłonić żaluzje i okna tak, aby odpowiednia ilość światła mogła wpadać do pomieszczenia. 

Rodzinna sesja noworodkowa - okazja by uchwycić wyjątkową chwilę 

Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie sesji noworodkowej rodzinnej. To idealny sposób, aby uchwycić bezcenne chwile, które tak szybko przemijają. W końcu maluchy rosną tak szybko! Sesja noworodka rodzinna pozwala na zachowanie wspomnień i uzupełnienie albumu dziecka, np. wykorzystując karty - pierwszy rok życia. Rodzice i rodzeństwo ubrane odświętnie, a pomiędzy nimi niemowlę to najpiękniejszy widok, który może zostać z nami na lata. Co ważne, na taką pamiątkę decyduje się coraz więcej osób. Tak wykonane zdjęcie może stać się przepięknym dodatkiem nie tylko w pokoju naszego dziecka, ale także w salonie. Doskonale nadaje się też na oryginalny prezent na wiele wspólnych lat. 

Sesja świąteczna dziecka - tematyczne zdjęcia

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się też sesje świąteczne niemowlęce, a wszystko przez możliwość uchwycenia tak ważnych chwil, jak pierwsze Boże Narodzenie czy Wielkanoc, często po raz pierwszy w  życiu naszej pociechy. Zastosowanie gadżetów i ozdób świątecznych dodatkowo nastraja pozytywnie, gdyż takie zdjęcia wychodzą nad wyraz elegancko i uroczo. Sesja świąteczna niemowlęca w czapce Mikołaja to też doskonała pozycja do rodzinnego albumu czy metryczki dziecka. Sesja świąteczna dziecka to niezwykle urocze zdjęcia, którymi można pochwalić się właśnie podczas świąt z najbliższymi. 

Czy warto wykonać sesję niemowlęcą?

Chyba każdy z nas wie, jak ulotne bywają wspomnienia. Idealnym sposobem na ich uwiecznienie jest właśnie sesja niemowlęca. To właśnie za jej pomocą można na chwilę zatrzymać czas i pomyśleć nad pierwszymi miesiącami życia dziecka. Na takich zdjęciach widać ogromne szczęście z narodzin. To doskonała pamiątka, dlatego nie warto się zastanawiać. Takie zdjęcia z sesji niemowlęcej uzupełnione o karty do zdjęć na specjalne okazje wywołają - jesteśmy pewni - wzruszenie na twarzy nie tylko rodziny, ale również innych gości. Biorąc pod uwagę dostępność tematycznych kart, możemy przygotować sesję z noworodkiem w różnej konwencji: wielkanocnej, adwentowej, wiosennej i nie tylko. Należy jednak pamiętać, aby nasza sesja noworodkowa w domu była odpowiednio wcześnie zaplanowana. Pozwoli nam to na zebranie odpowiednich rekwizytów, ale również zapewnienie komfortu i dobrego samopoczucia dziecka. Do efektów takiej sesji, czyli wspólnych zdjęć, każdy z pewnością będzie miło wracał - nawet po wielu latach. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do porównania.