Pomysły na zdjęcia z chrztu

Czy warto robić sesję zdjęciową w trakcie chrztu dziecka lub na chrzcinach? Wielu rodziców ma pewnie co do tego wątpliwości. Prawda jest taka, że to jedno z niewielu wspomnień i ważniejszych uroczystości, których maluch ze względu na swój młody więc nie będzie wcale pamiętał. W takim wypadku odpowiedź jest prosta. Sesja zdjęciowa nie musi zostać przeprowadzona w profesjonalny sposób, warto jednak pomyśleć o jakimś rodzaju pamiątki, fotografii, wspomnień w postaci dokumentacji zdjęciowej. Zdjęcia z chrztu dziecka to jedna z ważniejszych pamiątek, które liczą się często bardziej niż wszystkie inne prezenty podarowane tego dnia. 

Sesja zdjęciowa na chrzcie — czy warto inwestować w profesjonalnego fotografa?

W naszym życiu jest kilka bardzo ważnych okazji, które wręcz wymagają dokumentowania w postaci zdjęć, zapisków, wspomnień, do których możemy wracać w każdej chwili. Jednym z nich jest dzień Chrztu Świętego, którego nie pamiętamy, gdyż w jego momencie mamy jedynie kilka bądź kilkanaście miesięcy. Rodzice mogą więc stać przed dylematem, czy zorganizować zdjęcia z chrztu w domu, czy wynająć profesjonalnego fotografa, który wykona sesję zdjęciową z chrztu? Wszystko zależy najpewniej od możliwości rodziców. W tym wszystkim liczy się przede wszystkim samo wspomnienie, uwiecznienie na zdjęciach nie tylko malucha, ale i rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków — wszystkich tych, którzy na tej uroczystości są obecni i wspierają dziecko, które dzień ten będzie później przypominać sobie właśnie dzięki zdjęciom z Chrztu Świętego. Niezależnie od tego, jaką formę wybierzesz, warto zastanowić się nad wykonaniem zdjęć, a kolejno ich wywołaniem i ładnym oprawieniem

Jak wykorzystać przestrzeń do zdjęć z chrztu?

Jeśli chrzciny odbywają się w miesiącu letnim lub wiosennym, możesz zorganizować samodzielnie sesję zdjęciową. Chrzest to jedno, a chrzciny i pamiątkowe zdjęcia to drugie. Spontaniczne ujęcia upamiętniające samo wydarzenie, które ma miejsce w kościele, na pewno przywodzić będą szereg wspomnień. O resztę zadbać możesz samodzielnie. Jak zrobić zdjęcia z chrztu? Ustawiając po uroczystości uczestników chrztu na tle zielonej przestrzeni, w jakimś wyjątkowym miejscu, stworzyć możesz świetne tło fotograficzne. Co ważne, warto wykorzystać do tego dodatkowe akcesoria, takie jak np. karty do zdjęć.  Na tę okazję można wybrać karty dedykowane temu wydarzeniu, czyli karty na Chrzest Święty.   W zestawie znajduje się kilka kart z ciekawymi napisami, jak np. “Ja i moi rodzice chrzestni.” Dziecko z rodzicami, dziecko z dziadkami, rodzeństwem — wykonując takie ujęcia, możesz stworzyć reportaż zdjęć z chrztu. Wystarczy wywołać poszczególne fotografie i umieścić je w ozdobnych ramkach. 

Zdjęcia chrzest — jak stworzyć materiał do wspomnień?

Niewątpliwie jednym z lepszych pomysłów będzie zatrudnienie profesjonalnego fotografa, który przejmie całkowitą odpowiedzialność za wykonanie sesji. Dotyczy to również samego pomysłu na zdjęcia z chrztu. Fotograf może dokonać wyboru miejsca, wybrać akcesoria i gadżety, które podkreślą charakterystykę sesji. Zawodowa sesja to nie tylko samo wykonanie ujęć, ale przede wszystkim ich profesjonalna obróbka, która wydobywa z nich emocje, kolory oraz atmosferę. 

Wywołanie zdjęć z chrztu — wybierz ujęcia i umieść je w wyjątkowych albumach lub ramkach

Pamiątka z Chrztu Świętego to jedna z ważniejszych, jakie może zawierać nasze pudełko ze zdjęciami. Wynika to z tego, że zazwyczaj uroczystość ta ma miejsce wtedy, gdy jesteśmy jeszcze małymi dziećmi. Z reguły nie pamiętamy, co się w tym czasie działo, dlatego zdjęcia i pamiątki z chrztu to jedyne wspomnienia, dzięki którym możemy zobaczyć, jak dany czas wyglądał. Warto również pamiętać o tym w kontekście przygotowań do tej uroczystości naszych własnych dzieci. Pomysłów na ich wykorzystanie jest kilka. Jeden z nich to możliwość stworzenia pamiątki z chrztu z danych zdjęć. To przede wszystkim świetna forma prezentu od rodziców chrzestnych, którzy mogą w ramach dodatku do prezentu podarować dziecku ramkę ze zdjęciem lub pamiątkę, z dołączoną dedykacją i życzeniami. Tak przygotowany prezent maluch może w przyszłości postawić na półce czy komodzie i przypominać sobie o swoich bliskich, którzy towarzyszyli mu w tym ważnym dniu. 

Personalizowane pamiątki z chrztu

Często rodzice chrzestni czy dziadkowie zastanawiają się, jaki prezent podarować dziecku z okazji chrztu. Pomysłów jest kilka, zaczynając oczywiście od prezentu w formie pieniężnej, a kończąc na zabawkach, którymi w przyszłości maluch na pewno będzie się bawił. Nie każdy podarunek może okazać się jednak trafiony. Świetnym dodatkiem do prezentu zawsze będzie jednak personalizowana forma jakiegoś drobiazgu. Formą takiego podarunku może być ramka ze wspólnym zdjęciem, która zostanie w dodatkowy sposób spersonalizowana, ale także metryczka. Ramki lub albumy, na których możesz dodać własny napis, życzenia, dedykację to świetne rozwiązanie, jakie sprawdza się w przypadku takiego święta dziecka, jakim jest chrzest. Sposobów na personalizację jest kilka. Jednym z nich jest również dobór kolorów, form, wzorów takiej ramki czy albumu. Wszystko to może zostać dopasowane zgodnie z gustem i zainteresowaniami dziecka, jeśli prezent przekazywany jest już odrobinę większemu dziecku. 

Pamiątka z Chrztu Świętego na całe lata

Zdjęcia to zawsze wyjątkowa forma podziękowania, prezentu, życzeń dla bliskiej osoby. Chcąc zapamiętać najważniejsze chwile, wywołujemy zdjęcia i chowamy je najczęściej w albumach lub wystawiamy w ozdobnych ramkach. Wyjątkowym sposobem na stworzenie wspomnienia jest drukowana pamiątka chrztu, w której znaleźć się mogą zdjęcia w różnych konfiguracjach — samego dziecka, dziecka z rodzicami, rodzeństwem, czy rodzicami chrzestnymi bądź dziadkami. Poza samymi zdjęciami, w takiej pamiątce można zamieścić podpisy, życzenia, dzięki czemu dziecko oglądając w przyszłości taki album, będzie mogło z powodzeniem rozpoznać wszystkich członków uroczystości i sprawdzić, jak w danym dniu wyglądali bliscy i jak się zmienili. Postaw na wyjątkowe pamiątki i wspomnienia, jakie możesz podarować najmłodszym. To nieoceniony prezent, który w przyszłości sprawi najwięcej radości nie tylko samemu maluchowi, ale również i uczestnikom uroczystości, którzy zjawili się na chrzcie. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do porównania.