Prezent dla kobiety w ciąży - co kupić przyszłej mamie

Na każdą przyszłą mamę czeka wiele wyzwań, które pojawiać się będą na każdym etapie jej matczynej przygody, a ta rozpoczyna się już w okresie ciąży. W tym czasie zachodzi już bardzo wiele zmian w życiu kobiety, w jej organizmie, jej samopoczuciu. Chcąc sprawić prezent dla kobiety w ciąży, warto zastanowić się, co i na jakim etapie przyda jej się w jej nowej życiowej przygodzie. Pomysłów na takie upominki jest bardzo wiele i też bardzo wiele z nich przydaje się przyszłym mamom. Sprawdź, co kupić bliskiej osobie, która czeka na przyjście na świat swoje pociechy.

Idealny prezent dla kobiety w ciąży — czy taka forma podarunku w ogóle istnieje?

Mogłoby się wydawać, że ciężko trafić idealnie w  potrzeby osoby, którą chcemy obdarować. Jeśli jednak spytać przyszłej mamy, co mogłoby jej się przydać w trakcie oczekiwania na maluszka lub już po jego przyjściu na świat, może się okazać, że pomysłów będzie naprawdę wiele i że ten idealny prezent faktycznie istnieje. W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy zbliża się dodatkowa okazja, na jaką taki prezent możemy podarować. Jeśli ma to być prezent urodzinowy dla żony w ciąży, to okazją przestaje być samo oczekiwanie na dziecko, ale zaczynają być nią w głównej mierze właśnie urodziny. W takim wypadku zawsze dobrym pomysłem będzie bukiet kwiatów i każdy podarunek, który sprawi kobiecie przyjemność. Trafiony będzie np. masażer domowy, którym można pomóc przyszłej mamie odciążyć zmęczone nogi czy plecy. Sam masaż jest już tutaj dużym prezentem. Zanim jednak przystąpimy do umówienia żony czy przyjaciółki na taki prezent, warto skonsultować go z lekarzem prowadzącym. Nie wszystkie zabiegi są dozwolone dla przyszłych mam, jednak w ofertach salonów masażu czy salonów kosmetycznych pojawiają się wręcz specjalne pakiety dla ciężarnych. 

Ubrania ciążowe — prezent, który zawsze się przyda

Na pewnym etapie ciąży, żadne ubrania, jakie ma w szafie przyszła mama, nie są już wygodne i komfortowe. Jest to o tyle uciążliwe, że po ciąży zazwyczaj kobieta wraca do swojej wagi lub jej przybliżonych wymiarów i ubrania ciążowe stają się mniej przydatne. Może się wtedy okazać, że był to zakup jednorazowy, dlatego większość przyszłych mam stara się na nim oszczędzić. W takim wypadku element odzieży może okazać się świetnym rozwiązaniem na prezent. Co więcej, ciążowe ubrania można później przekazać innym przyszłym mamom. Bardzo przydatnym elementem garderoby jest także szlafrok. Przyszła mama nie tylko może otulać się nim w zimne wieczory, ale może go później zabrać ze sobą do szpitala na czas porodu. Przyjemny bawełniany szlafrok nie zmarnuje się również po ciąży. To odzież na tyle uniwersalna, że bez względu na zmiany wagi można korzystać z jej  jednego rozmiaru. W temacie odzieży warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden element, mianowicie ubrania do karmienia. To rodzaj bluzek, sukienek, biustonoszy, które w wygodny sposób, bez konieczności ściągania z siebie całej odzieży umożliwiają karmienie dziecka. Taki rodzaj odzieży przyda się już po porodzie.

Pielęgnacyjne zestawy dla kobiet w ciąży 

Dla przyszłych mam bardzo ważna jest pielęgnacja ciała już w czasie ciąży. Ten niezwykły czas pozostawia po sobie ślady, z którym często trudno się uporać. W niektórych przypadkach pielęgnacja umożliwia pozbycie się lub ograniczenie widocznych po ciąży rozstępów. Dbałość o ten aspekt rozpoczyna się już na etapie ciąży, wtedy, kiedy brzuszek jeszcze rośnie. W takim wypadku świetnym prezentem dla kobiety w ciąży będzie zestaw pielęgnacyjny, w którego skład mogą wchodzić kremy, balsamy, masażery — specjalne produkty przeznaczone dla ciężarnych. Zbawienne mogą okazać się także oleje do ciała, które nie tylko nawilżają, ale i koją. To najczęściej produkty naturalne, które kobieta może wykorzystać również po porodzie. 

Prezent, który pomoże przyszłej mamie przygotować się do nadejścia malucha

Jeśli pod uwagę bierzemy prezenty, które mają być przede wszystkim praktyczne, nie należy zapominać o podarunku, jakim są planery i książki, które przygotowują kobietę na narodziny dziecka. W planerach może zapisywać ona wszystkie ważne daty i informacje. Kiedy po raz pierwszy maluch kopnął, kiedy mama dowiedziała się, że spodziewa się pociechy. To również miejsce na zapisywanie ważnych rzeczy, o których przyszłe mamy nie chcą zapomnieć przed tym wielkim dniem — co spakować do szpitalnej torby porodowej, w jakie elementy się wyposażyć. Wszelkie poradniki i książki pomogą kobiecie zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się z jej organizmem i pozwolą przygotować się na znaczne zmiany, jakie już teraz następują. To podarunki, które zdecydowanie pozwalają uspokoić przyszłe mamy. 

Prezenty, o których przyszła mama długo będzie pamiętać 

Zastanawiając się, jaki prezent dla żony z okazji ciąży będzie najlepszy i z czego najbardziej się ucieszy, warto przemyśleć, czego w danym momencie jej potrzeba. Na pewno sygnalizuje takie wiadomości i może okazać się, że w danej chwili potrzebuje relaksu, domowego spa, czy wyjścia do restauracji. Ważnym elementem, który spaja również rodziców, jest podarowanie przyszłej mamie możliwości wzięcia udziału w brzuszkowej sesji zdjęciowej. To pamiątka na całe życie. Oprawiając zdjęcia w ramki, mama będzie wracać do tych chwil ze wzruszeniem i na pewno ucieszy ją możliwość uwiecznienia tych wyjątkowych momentów na fotografiach. Co ważne, można wspomnieć również o kartach do zdjęć, pozwalających uwiecznić różne momenty z okresu ciąży, ale również metryczce, która przyda się już po narodzinach. Jeśli nie masz pewności, co wybrać, taka forma prezentu może okazać się najbardziej trafna. To element dokumentacji, który na pewno przyszła mama będzie chciała mieć w swojej kolekcji - będzie to dla niej świetna przygoda, o której będzie mogła opowiedzieć swoim dzieciom. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do porównania.